Úvod /

MICHELINMichelin
je jednou z najznámejších svetových značiek z oblasti výroby a predaja pneumatík. História firmy sa datuje späť až k roku 1832, kedy boli položené základy dnešnej továrenskej výroby. Spoločnosť má centrálu v Clermont-Ferrand vo Francúzsku. Michelin operuje vo viac než 170 krajinách, má 111.200 zamestnancov a prevádzkuje 67 výrobných závodov v 17 rôznych krajinách. Súčasťou dlhodobej stratégie Michelinu je trvalo udržateľná mobilita na všetkých kontinentoch, prístupnosť v oblasti prepravy bez rozdielu pre všetkých a vhodnosť pre akýkoľvek náklad. Súčasťou dnes už koncernu Michelin sú tiež odborníci, ktorí majú na starosti výskum, vývoj a procesné inžinierstvo. Takéto skupiny pôsobia v Európe, Severnej Amerike aj v Ázii.
 
Rozsiahle portfólio pneumatík Michelin zahŕňa pneumatiky pre každý typ vozidla, vrátane lietadiel, automobilov, bicyklov, motocyklov, zemných strojov, poľnohospodárskej techniky a nákladných automobilov.
Firma ponúka tiež elektronické služby na podporu mobility cez portál ViaMichelin.com a vydáva cestovný sprievodca, sprievodca po hoteloch a reštauráciách, mapy a autoatlasy.
 
ČEMAT zastupuje Michelin vo výhradnom zastúpení pre český a slovenský trh od jesene 2014. V rozsiahlom portfóliu produktov a služieb ČEMAT predstavujú pneumatiky Michelin tú najvyššiu kvalitu na poli radiálnych OTR pneumatík, špecializovaných pneumatík pre stavebné stroje a pneumatík pre vysokotonážne vysokozdvižné vozíky. Stála inovácia a dôraz na kvalitu nielen produktu, ale aj servisu súvisiaceho s nákupom pnuematík je trvalou devízou značky Michelin.

Ing. Matej Hamza
mobil: +421 918 600 777
telefon: +421 43 430 25 63
e-mail: gumy@cemat.sk