Postupovať bez súhlasu → ×
Vitajte na webovej stránke Čemat!
× My a naši partneri umiestňujeme súbory cookie a zhromažďujeme a používame necitlivé informácie z vášho zariadenia na zlepšenie našich produktov a prispôsobenie reklám a iného obsahu na tejto lokalite. Môžete akceptovať všetky alebo niektoré z týchto operácií. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookie, partneroch a o tom, ako používame vaše informácie, ak chcete vidieť svoje možnosti alebo si pozrieť tieto operácie pre každého partnera, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov. Umožňujete

Vaším súhlasom s vyššie uvedenými účelmi tejto webovej stránke a jej partnerom taktiež povoľujete prevádzkovať nasledujúce spracovanie údajov: Párovanie a kombinovanie zdrojov offline dát, Prepojenie rôznych zariadení, Prijatie a použitie automaticky zasielaných špecifických vlastností zariadenia na identifikáciu, Technické doručenie (zobrazenie) reklamy alebo obsahu, a Zaistenie bezpečnosti, predchádzanie podvodom a odstraňovanie chýb.

Úvod / Akce / ČEMAT a Soucy Track sa spojili

ČEMAT a Soucy Track sa spojili

Na slovenský trh prichádza nový produkt aj nová značka v oblasti poľnohospodárskej mechanizácie. ČEMAT spojil svoje sily s výrobcom pásových podvozkov Soucy Track.
Ťažké poľnohospodárske stroje nie na kolesách, ale na pásových podvozkoch, výrazne šetrnejších k povrchu, po ktorom stroj jazdí - to je trend v poľnohospodárskej mechanizácii, ktorý sa v posledných rokoch objavuje všade vo svete a počnúc februárom 2016 dorazil aj do strednej Európy, najmä na Slovensko. Slovenský ČEMAT, popredný distribútor príslušenstva pre manipulačnú, stavebnú a poľnohospodársku techniku, totiž získal výhradné zastúpenie značky Soucy - svetového lídra vo vývoji a výrobe práve týchto podvozkov.

Pásové podvozky Soucy Track sú vhodné pre traktory, kombajny alebo tiež žacie stroje. Použitie pásového podvozku výrazne zlepšuje jazdné vlastnosti traktorov. Nielenže sa zlepší trakcia a flotácia pri kontakte s povrchom, vozidlo na pásových podvozkoch je tiež lepšie ovládateľné vo všetkých štyroch bodoch, kde sa podvozok priamo stýka s pôdou. Pri využití pásového podvozku sa tiež výrazne eliminuje problém s valcovaním pôdy pri použití ťažkých strojov. Rozloženie váhy pri použití pásov má totiž priamy vplyv na zosadanie a eróziu povrchu poľa a tým na jarnú a jesennú orbu. Stroj na páse sa po poli pohybuje šetrnejšie, nedochádza k nežiaducemu zhutňovaniu pôdy a ornú pôdu tak nie je treba v predjarných mesiacoch alebo na jeseň špeciálne prevzdušňovať. Navyše pri obrátke na poli je traktor na pásovom podvozku šetrný k pôde vo všetkých častiach poľa vrátane krajných riadkov, ktoré pri bežnej orbe alebo poľnohospodárskych prácach traktor na kolesách ničí. Výhodou systémov Soucy je tiež to, že je možné namontovať ich na akýkoľvek bežný traktor bez nutnosti úprav podvozku výmenou za bežné kolesá. Využíva sa pôvodná náprava a premena bežného traktora na traktor pásový je tak podobne jednoduchým krokom ako je prezutie pneumatík. Systémy Soucy je možné využiť tiež pre kombajny, žacie stroje a ďalšiu poľnohospodársku techniku. Kritériom pre použitie pásového systému je vždy technická špecifikácia samotného podvozku stroja, kedy sa vyberá podvozok podľa veľkosti kolies.

Novo sa distribútorom pre pásové systémy Soucy Track na Slovensku stáva ČEMAT, popredný distribútor príslušenstva pre manipuláciu, stavebnú a poľnohospodársku techniku v Českej republike a na Slovensku. ČEMAT využije na distribúciu skúsenosti a historickú sieť, ktorú už vybudoval v rámci práce s mechanizáciou. Novo využije svoje zázemie aj tím tiež pre distribúciu kanadskej značky pásových podvozkov Soucy Track.

Soucy sa rozhodol využiť služby ČEMATu najmä kvôli podpore, ktorú spoločnosť ponúka zákazníkom v oblasti mechanizácie. Výhodou firmy je skúsený tím a široká škála pridaných hodnôt v podobe služieb súvisiacich s technickými riešeniami dodávaných zariadení. Samotné Soucy Track spolupracuje už v prvovýrobe s takými svetovými značkami akými sú John Deere, New Holland, Case, Husqvarna alebo Kubota.
 
autor: ČEMAT
zdroj: ČEMAT