Úvod / Novinky / NOVÉ PRODUKTY V MEIJER HANDLING SOLUTIONS

NOVÉ PRODUKTY V MEIJER HANDLING SOLUTIONS

Novinky holandské firmy MEIJER.
NOVÉ PRODUKTY MEIJER HANDLING SOLUTIONS

 
V mnoha provozech, například v potravinářských nebo farmaceutických společnostech, si nemůžete dovolit použití dřevěných palet v důsledku hygienických omezení nebo rizicích kontaminace. Analýza rizik a kritické kontrolní body (HACCP), správné výrobní praxe (GMP) a další pokyny a předpisy zavedené Federálním úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) mají za úkol chránit veřejné zdraví. Co udělat, aby bylo vyhověno zákonům?
 
Meijer Handling Solutions kolekce produktů KOOI-Systems nyní zahrnuje samostatné stacionární systémy "Push / Pull" (SPI). Systémy SPI poskytují vysoce efektivní a nízko nákladový způsob přenosu materiálu či zboží z jednoho nosiče na druhý. Obzvláště důležité je udržování dřevěných palet mimo dosah hygienicky čistých prostor, kde by jinak došlo k porušení hygienických předpisů. SPI se používá k přepravě zboží z jednoho nosiče nákladu do jiného v rámci čisté místnosti, kde (jak už bylo zmíněno) není povoleno dřevo kvůli hygienickým předpisům. Tato kompaktní jednotka poskytuje příznivé vlastnosti hydraulické přítlačné / tažné nástavby (pro manipulaci s prokluzovými listy), bez přídavných nákladů vyhrazeného vysokozdvižného vozíku a dalšího operátora. To šetří peníze, současně zvyšuje efektivitu a pomáhá omezovat rizika kontaminace. Materiál či zboží lze jednoduše vytáhnout z jedné palety na druhou. Jemné zatížení je bezpečně přenášeno bez rizik často spojených s upínáním nebo tlačením. To snižuje náklady na poškození výrobku a náklady na opětovné balení.
 
 
SPI w / Rotácia: Jedným z najnovších zariadení je jednotka, ktorá bola kombinovaná s rotujúcim výťahovým stolom, ktorý ponúka kompaktnú, priestorovo úspornú záťažovou stanicu, ktorá umožňuje obsluhe vysokozdvižného vozíka zostať sedieť v kabíne počas celého, rýchleho a jednoduchého prenosu. Jednotka je umiestnená pred malými dverami, ktoré spájajú priestor čistej miestnosti so sklami hotových výrobkov. SPI vytiahne nákladovú plošinu z palety čistej miestnosti a presunie ju na odchádzajúcu prepravnú paletu. Jednotka sa potom otáča o 180°, čo umožňuje vysokozdvižnému vozíku vyzdvihnúť naloženú paletu pre prepravu do skladu. To umožňuje, aby zariadenie a palety v čistých priestoroch zostali izolované od vonkajšieho kontaktu, čím sa zníži riziko kontaminácie pre prevádzku. Prínosy zo zvýšenej bezpečnosti, rýchlych prenosových cyklov a úspor miesta prispievajú k zníženiu nákladov pre koncového užívateľa.

  
KOOI-ROLLERFORKS® / Push-Pull s možnosťou voľby polohy vidlice
 
 
ROLLERFORKS® Push-Pulls kombinujú výhody úspory nákladov ROLLERFORKS® spolu s osvedčenou technológiou push-pull, ktorá vytvára revolučné riešenie pre manipuláciu s paletami. Konečným výsledkom je jednotka, ktorá prekonáva bežné jednotky push-pull a súčasne ponúka nižšie náklady na údržbu. Kombinovaná jednotka je zvlášť výhodná pre operácie s vykladaním tovaru. ROLLERFORKS® umožňuje rýchlu a jednoduchú manipuláciu a premiestnenie paletového tovaru s podlahovým zaťažením, čo znamená, že hydraulická časť nástavce je potrebná len pre oddelenie dvojitého skladaného zaťaženia alebo pre odstránenie zaťaženia z palety.

Tieto kombinované funkcie skracujú doby cyklov manipulácie. Je tiež ľahké používať a udržiavať nízke náklady na chod stroja, aj keď mechanizmus pantografu sa zatiaľ nepoužíva tak často ako štandardné push / pull.
 
 
 
KOOI-ROLLERFORKS® / Push-Pull poskytuje koncovým užívateľom všestrannosť. Dokáže spracovať materiál zaťažený sklzom, ale tiež môže byť použitý pre bežnú manipuláciu s paletami. To znamená, že vysokozdvižný vozík nemusí byť určený len na jednu operáciu. 
 
Najnovšie vylepšenia šetria náklady a zahŕňajú voliteľné polohovanie vidlíc. Umiestnenie hydraulickej vidlice umožňuje obsluhe rýchlo nastavovať roztiahnutie vidlice pre ľahký vstup do rôznych paliet alebo pre podporu zaťaženia sklzom s rozdielnymi konštrukciami stohov výrobku Rollerforks® Push-Pull s hydraulickým nastavením vidlice. Toto nastavenie umožňuje optimálne zaťaženie pre bezpečnú prepravu v rámci skladu. Univerzálnosť polohovania vidlice nielen šetrí čas, ale tiež pomáha znížiť náklady na poškodenie výrobku a opätovné zabalenie.

Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:
 
Pavol Mizera
mobil: +421 917 963 503
telefon: +421 43 430 25 63