Úvod / Novinky / ČEMAT OBOHATIL PORTFÓLIO O ZNAČKU KAB

ČEMAT OBOHATIL PORTFÓLIO O ZNAČKU KAB

ČEMAT, líder v dodávaní príslušenstva pre manipulačnú a stavebnú techniku v Českej republike i na Slovensku, ďalej rozširuje svoje portfólio. Novinkou v ponuke firmy sa stanú od decembra 2014 sedačky KAB. Od decembra tak ČEMAT rozširuje svoju ponuku o radu prémiových sedačiek najvyššej kvality.
Čemat ponúka ucelenú kolekciu sedaček značky KAB určenú pre stavebnú a poľnohospodársku techniku. Vo svojom portfóliu ponúka niekoľko sedačiek na traktorbagre a minibagre spoločne so sedačkami určenými špeciálne pre poľnohospodárske stroje.

„Sedačky KAB sa vyznačujú vynikajúcim dielenským spracovaním pri použití tých najmodernejších materiálov. Dlho sme hľadali značku sedačiek, ktorá by mohla doplniť nami už ponúkaný sortiment sedačiek pre manipulačnú a stavebnú techniku. Až KAB splnil naše vysoké nároky na kvalitu v porovnaní s prijateľnou cenou,“ upresnil Peter Pisch, produktový manažérka firmy ČEMAT.

Firma KAB sa dlhodobo špecializuje na stoličky a sedačky určené pre povolanie, kde je správne sedenie mimoriadne dôležité. Ich sedačky nájdeme v poľnohospodárskych a lesnických strojoch a v ťažkej technike. Vo svojom portfóliu má firma špecializované sedadlá pre jednotlivé priemyselné odvetvia. Nájdeme v ňom ucelenú radu sedačiek pre lesníctvo, poľnohospodárstvo, logistický priemysel, stavebníctvo alebo alebo aj banský priemysel. Sedačky značky KAB sú dodávané do prvovýroby takých firiem ako je Volvo alebo Liebherr.

„Som  rád, že naše portfólio doplnili produkty prémiovej kvality, pritom za cenu prijateľnú pre českého i slovenského zákazníka,“ doplnil Michal Džupin, výkonný riaditeľ spoločnosti ČEMAT

Všetky sedačky KAB sú odpružené a vďaka svojej konštrukcii ponúkajú maximálnu ochranu obsluhy stroja proti vibráciám. Testy v laboratóriu potvrdili, že sedačky KAB ponúkajú až 70% elimináciu vibrácií vznikajúcich činnosťou stroja. Okrem eliminácie vibrácií ponúkajú sedačky aj celú radu funkcií priamo súvisiacich s komfortom pri riadení a bezpečnosti prevádzky. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť sklon zadnej opierky a výšku sedačky. Sedačky ponúkajú vynikajúcu oporu bedier a sú anatomicky tvarované tak, aby zabezpečili pohodlie vodiča pri dodržaní ergonómie správneho sedenia.
U všetkých sedačiek značky KAB je možné voliť manuálne výšku zdvihu, ktorá začína na 70 mm. S vyššou radou sedačiek je možné nastaviť nielen výšku sedačky, ale aj jej sklon. U vybraných typov sedačiek KAB je oboje možné ovládať elektronicky. U najvyššej rady sedačiek triedy Deluxe dosahuje možná výška zdvihu sedadla až 100 mm. Nosnosť sedačiek sa pohybuje od 50 po 120 kilogramov.
Všetky sedačky je možné doplniť radou ďalších prvkov počnúc bezpečnostnými pásmi cez opierky rúk a končiac elektronickým nastavením sklonu zadnej opierky. Výrobca KAB kladie vždy dôraz na čo najvyšší komfort pre obsluhu stroja.